Uzmanlara Danışın
1000 sola karakterler

Endometriozis Hastaları İçin Akupunktur Umut Verici Olabilir

Endometriozis için kesin bir tedavi mevcut değildir ve mevcut ilaç tedavileri sınırlı rahatlama ve etkinlik sağlamaktadır.


Akupunktur klinik araştırmanın sorumlusu Dr. Mike Armour, ön denemelerin akupunkturun oldukça az yan etki ile umut verici bir tedavi olacağını gösterdiğini söyledi.


Araştırmada Endometriozis ile ilişkili kronik pelvik ağrı tedavisinde akupunktur kullanırken nörolojik veya biyolojik belirteçlerdeki değişiklikler araştırılacak. Bu pilot çalışma, endometriozisli kadınların beyinlerindeki ağrı işleme mekanizmalarının hangi bölümlerinin düzgün çalışmadığının daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacak, daha büyük bir klinik araştırmaya ve daha geniş uluslararası araştırma topluluğuna bilgi verecektir. Endometriozis ağrısının altında yatan karmaşık mekanizmaları anlamak, gelecekteki araştırmaların doğrudan yapılmasına ve bu durum için potansiyel yeni tedavilere rehberlik etmesine yardımcı olacaktır.

Bu site Endometriozis ve Adenomyozis Derneği tarafından ülkemizde hastaların bilgilenmesini için hazırlanmış bir kaynak site bulunmadığı dikkate alınarak, halkımızın endometriozis konusunda bilgilendirilmesi amacıyla oluşturulmuştur.

http://www.endometriozisdernegi.org


Sosyal Kanallarımız